top of page

Yazar Koçluğu

Hayaliniz bir kitap yazmaksa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

yazmaya başladığınız ama devamını getiremediğiniz bir kurgunuz varsa

ya da ne yazacağınıza hiç karar veremiyor ve fikre ihtiyaç duyuyorsanız, yazar koçumuz ve proje danışmanımız Sinem Çelebioğlu  ile çalışabilir ve hem üretim hem de yazım süreciniz boyunca birlikte ilerleyebilirsiniz.

Randevu için lütfen tıklayın.

Referanslar

Deniz ERBULAK

"Sevgili Sinem ile yayına hazırladığımız pek çok kitabım oldu. Onun için sadece editörüm demek kesinlikle eksik kalacak bir ifade." 

Yorumun Tamamı  ->

Screenshot_20170406-223341.png

Deniz Erbulak:

Sevgili Sinem Çelebioğlu, çocuk ve gençlik romanlarımdaki yol arkadaşım.
Sevgili Sinem ile yayına hazırladığımız pek çok kitabım oldu. Onun için sadece editörüm demek kesinlikle eksik kalacak bir ifade. Yaptığı şey, hiçbir zaman yazdığım satırlarla sınırlı olmadı. Her romanımda, yazmaya başlamadan önce, yazarken ve hatta bitirip yayınladıktan sonra bile, benimle birlikte kafamın içinde romanın kurgusunda gezindi. Olayın zihnimdeki akışını, karakterden neden nefret ettiğimi, neden onlara bağlandığımı, bu hikâyeyi neden mutlaka yazmam gerektiğini dinledi. Sanırım püf noktası buydu; beni hep dinledi. O, benim aynı zamanda dert ortağım ve terapistim, bir yandan profesyonel iş arkadaşım, benimle ilgili bütünü gördükçe bir sonraki adımı benden önce planlayan rehberim oldu. Asla mesai saatlerini sınır olarak koymadı. Yazmanın o muhteşem dalga etkisi ne zaman gelip beni allak bullak etse, ilk aradığım kişi oldu. Bazen bir romanı bitirdiğimi benden önce fark etti. Karakterlerin duruşlarını, bakışlarını, gülüşlerini, bende bıraktıkları etkileri benimle aynı anda hissetti. Bu yüzden bilerek keskin ve çarpık yazdığım satırları korudu, bazen de görmek istemediğim bozuklukları usulca düzeltti. Her romanda; sürecin her noktasında, sakin, yumuşak, önerilerinden ve sonuçlarından emin, son kararı bana bırakarak, ama aslında neyi neden tercih edeceğimi en baştan bilerek ve yine de her şeyi tek tek hatırlatarak, sabrın somut bir örneği oldu. Böyle çalıştığınız editörler, artık editör değil romandaki kader ortağınızdır. Siz yazarken içinizden geldiği gibi dalgalanın, duygularınızın iniş çıkışlarında serbest kalın, sınırlar içinde boğulmayın, sıkışmayın diye; denizin ortasındaki sağlam ve kıpırdamayan bir kaya gibi durur ve istediğinizde tutunmanız, suyun yüzünde kalmanız için bekler. Sinem Çelebioğlu genç yaşına rağmen karakterinin dengesi, sağduyusu, eğitimi, asla ölçüsü bozulmayan samimi saygısı ve işinin yanına koymadan çalışamadığı dostluğuyla uzun yılların tecrübesini ve vizyonunu çok hızlı biriktirmiş biridir. Atacağı her yeni adım, başlayacağı her yeni iş, yol arkadaşları için de güzel bir başlangıç olacaktır.

Ömür KURT

"Onun titiz çalışması, çocuk dünyasına hâkimiyeti, dil hassasiyeti çocuk edebiyatı için bir kazanç. Onunla çalıştıktan sonra bir daha vazgeçmedim, diğer kitaplarımda da editörüm oldu."

Yorumun Tamamı ->

artist__266786.jpg

Ömür Kurt:

Sinem Çelebioğlu ile ilk olarak “Karaca ve Sihirli Orman” kitabımı yazdığımda tanıştım. Kitap, ‘ağaçların kurtuluş savaşını’ anlatıyordu. Sinem, öyküyü öyle iyi anladı, öyle iyi özümsedi ki verdiği örneklerle, sorduğu sorularla, çizdiği çerçeveyle bambaşka bir şekle dönüştürdü. Ben aslında kitabı daha kısa yazmıştım, ama o hangi kısımda ne tür içeriklere ihtiyaç olduğunu gördü, beni zorladı ve kitap çok çok daha güzel bir hale büründü. Onun titiz çalışması, çocuk dünyasına hâkimiyeti, dil hassasiyeti çocuk edebiyatı için bir kazanç. Onunla çalıştıktan sonra bir daha vazgeçmedim, diğer kitaplarımda da editörüm oldu.

Mavisel YENER

"Türkiye’de metnimi güvenle eline teslim edebileceğim editör sayısı bir elin parmak sayısını geçmez, bunlardan biri de Sinem Çelebioğlu’dur."

Yorumun Tamamı ->

mavisel-adanatuyap2010.jfif

Mavisel Yener:

Yazar için iyi bir editörünün olması büyük şanstır. Bu şanslı yazarlardan biriyim. Sinem Çelebioğlu ile Doğan Egmont yayınevindeki kitaplarıma birlikte emek verdik. Sinem Çelebioğlu’nun her şeyden önce iyi bir okur, başarılı bir zaman planlayıcı, güvenilir bir sırdaş, başarılı projeler üreten yaratıcı bir kişilik, yılmaz bir motivasyon ustası, işini nezaket ve aşkla yapan biri olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de metnimi güvenle eline teslim edebileceğim editör sayısı bir elin parmak sayısını geçmez, bunlardan biri de Sinem Çelebioğlu’dur.

Tan SAĞTÜRK

"Bir yazarın gözüyle bakıp, yazarın ortaya çıkarmaya çalıştığı eseri büyük titizlikle editörlüğünü yapıyorsunuz. Her kitabımız için büyük emek sarf ettiniz. "

Yorumun Tamamı ->

tan.jpg

Tan Sağtürk:

Sinem Hanım, sizinle Doğan Egmont bünyesinde çalışmak büyük keyif idi. Bir yazarın gözüyle bakıp, yazarın ortaya çıkarmaya çalıştığı eseri büyük titizlikle editörlüğünü yapıyorsunuz. Her kitabımız için büyük emek sarfettiniz. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım yolumuz yeniden kesişir.

Özlem İÇER

"Sizinle çalışmak benim için eşsiz bir deneyimdi. Zorlayıcı ve geliştirici olduğu kadar çok keyifliydi de."

Yorumun Tamamı ->

ozlemicer-467x660.jpg

Özlem İçer:

Sizinle çalışmak benim için eşsiz bir deneyimdi. Zorlayıcı ve geliştirici olduğu kadar çok keyifliydi de. Mesleki birikiminize titizliğiniz de eklenince, dosya üzerinde düşünülmemiş, sorgulanmamış tek bir cümle bile kalmıyor. Sonuçta da ortaya değerli eserler çıkıyor. Yoluma ışık oldunuz, iyi ki varsınız. Sizi çok seviyorum

Katkıda Bulunulan Kitaplardan Bazıları

kitaplar.png
bottom of page